• Technologie nie z tej ziemi

System SAP – najlepszy na rynku?
by admin

System SAP przez długi czas był najchętniej wybieranym rozwiązaniem informatycznym stosowanym na polskim rynku. Biorąc pod uwagę najważniejsze zalety oprogramowania tego typu trudno się temu dziwić. SAP system funkcjonuje w oparciu o jedną bazę danych. Co to oznacza dla użytkowników? Przede wszystkim łatwy dostęp do informacji z każdego działu firmy, a także swobodny ich przepływ.

Sprawne gromadzenie danych, regularne ich aktualizowanie, a wreszcie możliwość tworzenia na ich podstawie raportów i analiz niezbędnych do właściwego zarządzania biznesem pozytywnie wpływa na funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa.

Obecnie najwięcej firm decyduje się na skorzystanie z Dynamics AX, a więc sytemu informatycznego oferowanego przez Microsoft. Taki stan rzeczy wynikać może z faktu, że proponowane przez niego rozwiązania znajdują zastosowanie w wielu przedsiębiorstwach na całym świecie, a samo oprogramowanie ERP można dzięki temu łatwo z nimi zintegrować. Innym czynnikiem mogącym wpływać na popularność Dynamics AX jest bazowanie na dość powszechnym języku JAVA, co wpływa na obniżenie jego ceny. Warto jednak zauważyć, że ta zaleta w pewnym sensie jest też wadą systemu.

Dobrze znany język programowania, jakim jest JAVA, może ułatwić włamania do bazy danych. System SAP projektowany jest w mniej popularnym języku ABAP, co zapewnia bezpieczeństwo gromadzonych informacji – więcej na http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/sap-czy-to-najlepsze-rozwiazanie-ktore-czeka-na-firmy,4394712,artgal,t,id,tm.html. Oprócz tego każdy dobry partner SAP dbający o kompleksową obsługę swoich klientów zwykle oferuje administrację systemami SAP gwarantując tym samym stałą kontrolę sprawności i bezpieczeństwa oprogramowania.