• Technologie nie z tej ziemi

Jak zadbać o odpowiedni wygląd holu?
by admin

Aranżacja holu to nielada wyzwanie. Zazwyczaj nie mamy problemu z urządzeniem salonu czy sypialni, ale hol często sprawia nam trudności. Nie do końca wiemy bowiem co powinno się w nim znaleźć i jak go urządzić, aby wyglądał atrakcyjnie.

Hol to przestrzeń zespalająca różne pomieszczenia, a jednocześnie stanowiąca prześwit. Hol zazwyczaj pozbawiony jest bezpośredniego dostępu do światła naturalnego, dlatego kluczowe jest jego odpowiednie oświetlenie. W tym przypadku można zdecydować się na jeden centralny punkt świetlny albo na popularne oświetlenie sufitowe punktowe, które rozświetla hol w różnych jego zakamarkach. Dobrze dobrane światło w holu to podstawa, ponieważ nie może być w tym miejscu zbyt ciemno. Często to właśnie hol widzą nasi goście jako pierwszy, więc warto zadbać o odpowiednią oprawę świetlną.

Kolejną kwestią jeśli chodzi o aranżację holu jest zastosowanie odpowiednich drzwi wewnętrznych które zazwyczaj odgraniczają tego typu przestrzeń od pozostałych pokoi. Drzwi wewnętrzne (obi.pl/drzwi/drzwi-wewnetrzne-i-oscieznice/c/953 ) odgrywają w tym przypadku istotny element, ponieważ mogą decydować o tym, jak dużo światła dziennego będzie przedostawać się do holu i jak ogólnie będzie prezentować się wnętrze domu. Mogą być w całości oszklone, wykonane po części ze szkła mlecznego, albo z kolei w całości osłonięte drewnianymi panelami. W zależności od tego, jaki styl mają takie drzwi, taki sam styl będzie dominował w całym holu. Oczywiście nie musimy pod tym względem zachowywać jednolitego rozwiązania i wszędzie wykorzystywać tego samego typu drzwi.