• Technologie nie z tej ziemi

Bezpieczna dokumentacja medyczna w formie elektronicznej
by admin

elektroniczna_dokumentacjaSterty kart medycznych w formie papierowej powoli przechodzą do przeszłości. Niektórzy lekarze już mówią, że to historia. Coś w tym jest, ponieważ odkąd istnieje oprogramowanie dla przychodni lekarskich, tak naprawdę dokumentacja medyczna jest prowadzona elektronicznie. Wszystko odbywa się zdecydowanie łatwiej, wygodniej oraz sprawniej. Niektórzy nie zdają sobie sprawy z tego, jak dużo korzyści przynosi elektroniczna dokumentacja medyczna. Jednak to zapewne dlatego, że nigdy nie mieli okazji wypełniać formularzy, jakie zawiera ten specjalistyczny program do jej prowadzenia.

Pewnie wpływ na to ma również to, że nikt nigdy nie wypełniał papierowej dokumentacji pacjentów. Jedynie lekarze wiedzą, że ta forma dokumentowania każdej wizyty jest zdecydowanie lepsza i to praktycznie pod każdym względem. Nowoczesne oprogramowanie dla przychodni jest proste w obsłudze. Dziś każdy lekarz jest obeznany w zakresie obsługi komputera. W związku z tym wypełnianie wspomnianych formularzy nie stanowi najmniejszego problemu. Warto również podkreślić, że jest to bardzo bezpieczna forma prowadzenia dokumentacji, gdyż wszystkie dane zapisywane są w komputerze, a nie na papierze. Nawet jeżeli zostaną w jakiś sposób utracone, można je odzyskać. Poza tym program do obsługi gabinetu lekarskiego jest odpowiednio zabezpieczony.

Takie dane nie wyciekną, nie zostaną też zniszczone poprzez niewłaściwe zachowanie lekarza – zalanie, czy pobrudzenie. Sam program do obsługi przychodni można używać nie tylko w komputerze, ale też w pozostałych urządzeniach mobilnych (http://www.mediporta.pl/produkt/).